Jak fotit portrety venku


Jak fotit portrety venku

Portrétní fotografování venku přináší velké množství možností, jak vytvořit nádherné fotky. Níže najdete několik tipů a triků, které byste měli zahrnout do svých portrétů.

1. Vyberte si správné světlo

Nejdůležitějším prvkem venkovní portrétní fotografie je světlo. Doporučujeme vám, abyste se ujistili, že máte k dispozici světlo, které vám bude vyhovovat a bude schopné poskytnout vám dobrou hustotu. Některé oblíbené formy světla pro portrétní fotografii jsou:

  • Ranní nebo odpolední světlo – bude poskytovat zajímavé rozostření a stínů a je ideální, protože intenzita světla je nízká, díky čemuž budou vaše fotografie mnohem zajímavější.
  • Zastínění – toto světlo je skvělé pro portréty, protože dobře poskytuje kontrast a intenzitu podle vašich potřeb.
  • Umělé světlo – to je skvělá možnost pro fotografování venku, když ambientní světlo není dostatečné.

2. Vyberte správné pozadí

Vaše pozadí hraje důležitou roli – pozadí by nemělo být příliš rušivé a mělo by vyniknout vašemu subjektu. Při vybírání pozadí se snažte zaměřit se na prvky, jako jsou stromy, louky nebo protějšky. Zkuste si najít místo, kde bude mít vaše pozadí zone cínetlivé detaily, ale nedistamce, abyste tím neodváděli pozornost od vašeho subjektu.

3. Použijte zorný poloměr

Horním pravidlem fotografování portrétu je udržovat co nejdéle od sebe. S větším zorným úhlem umožňujete více pozadí a můžete svůj objekt ozvláštnit jemnými detaily. Nezapomeňte, že s malým zorným úhlem se objekt stává mnohem výhledovějším.

4. Použijte osvětlení

Osvětlení je skvělý způsob, jak oživit vaše portréty a zvýraznit hlavní body vystupující ze světel. Trénujte po celý den, abyste se pokusili různorodé světelné efekty dosáhnout.

5. Použijte clonu

Clonování je jednou z nejjednodušších technik portrétového fotografování, a je snadné ho pochopit a použít. S clonou můžete dosáhnout dramatického efektu v portrétech a můžete se rozhodnout, jestli chcete blesk (ostré světlo) nebo šero (rozmazané světlo).

Více informací o portrétním fotografování najdete na našem webu. Bude nám ctí vám pomoci nastavit techniky a vytvářet nádherné portréty venku.