Jak indexovat web na Google


Indexace webu na Google – jak na to?

Indexace webu na Google je nezbytná, aby byla vaše stránka nalezena vyhledávači. Pokud chcete, aby váš web byl prohlížen a vyhledáván co nejvíce, tento článek vám pomůže.

Krok 1: Vytvořte si účet Google Search Console

Google Search Console (dříve známý jako webmaster tools) je zdarma a zaručuje, že váš web bude v Google indexován správně. Po vytvoření účtu budete moci přidat URL stránky, odesílat sitemaps a provádět různé nastavení.

Krok 2: Vložte svůj web do vyhledávání Google

Nejrychlejší způsob, jak se ujistit, že webová stránka je indexována Google, je zadat URL domény do vyhledávacího pole v Google. Pokud je stránka vyhledatelná, je to skvělý způsob, jak se ujistit, že je dotazovaná a bude ve výsledcích vyhledávání zobrazovat.

Krok 3: Vytvoření sitemapu XML

Sitemap je jednoduchý soubor XML, který obsahuje všechny URL stránek vašeho webu, které budou indexovány. Tímto způsobem můžete přímo určit Google, které stránky si přejete indexovat.

Krok 4: Přidání stránek do Google Search Console

Po vytvoření účtu na Search Console budete moci svůj sitemap přidat ke své stránce. Google používá přidání sitemapů, aby zjistil, které stránky by měl indexovat.

Krok 5: Sledování indexování stránek v Google Search Console

Po dokončení těchto kroků se můžete všímat, zda Google dobře indexuje vaše stránky. V sekci Search Console můžete sledovat následující:

  • Indexované stránky: Počet stránek úspěšně indexovaných ve vyhledávači.
  • Neindexované stránky: Počet stránek, které nebyly ve vyhledávači indexovány.
  • Prohledaný obsah: Počet stránek, pro které byl sestaven náhled ve vyhledávači.

Indexování webu na Google je důležitý krok pro zajištění, aby váš web byl prohlížen a vyhledáván. Pokud chcete zaručit, že se váš web dobře indexuje, postupujte podle výše uvedených kroků.