Jak na Google Analytics

Quickstart pro Google Analytics

Google Analytics je skvělý nástroj pro sledování návštěvnosti vašeho webu. Můžete získat informace o tom, kolik lidí navštívilo váš web, z jakých stránek přišli a jaké stránky často navštěvují. Rozhodně byste si měli přidat Google Analytics do svého webu.

Krok 1: Založení účtu a upload kódu na web

Nejprve se musíte zaregistrovat do Google Analytics. Začněte tím, že vstoupíte do hlavní stránky Google Analytics a pak klepněte na “Start Now”. Poté se spojte se svým Google účtem a budete vám poskytnuty základní informace.
Můžete nakonfigurovat svůj účet potřebnými informacemi o svém webu.
Po potvrzení vámi zadaných informací vám Google poskytne osobní kód Analytics. Tento kód je třeba zkopírovat a vložit do zdrojového kódu vašeho webu před konečný kód tagu .

Krok 2: Prozkoumání reportingového nástroje

Když váš kód Google Analytics vložíte do vašeho webu, okamžitě začne sloužit sběru dat. Google Analytics se postará o všechny potřebné výpočty.

Prohlížeč dat vám nabízí mnoho užitečných informací. Například lze zjistit počet návštěvníků webu, na které odkazy klikali, účinnost propagace, zeměpisnou lokalizaci návštěvníků, atd.

Krok 3: Porozumění sbíraným datům

Google Analytics vám umožňuje filtrovat informace podle potřeb vašeho webu. Můžete například vyzkoušet různé kombinace pro lepší pochopení vašich dat.

Níže jsou uvedeny některé z úžasných funkcí Google Analytics:

  • Návštěvnost vašeho webu: Zjistěte, kolik návštěvníků váš web za měsíc obdržel, nebo porovnejte si návštěvnost z měsíce s minulým.
  • Cíle: Zjistěte, jak se vaše stránky chovají, aby vás donutily dosáhnout cíle. Analýza toho, jak se uživatelé pohybují na vašem webu, vám opravdu pomůže při nastavení úspěšných cílů.
  • Traffic Sources: Zjistěte, odkud na váš web přicházejí uživatelé: organické, platby, sociální sítě, atd.

Získané informace vám umožňují upravit obsah vašeho webu k vytvoření optimálních výsledků. Z tohoto důvodu jsou data ze Google Analytics užitečná pro úspěch vášho webu.