Jak oslovit zákazníka emailem


Jak oslovit zákazníka emailem

Důležité je vědět, jak oslovit zákazníka emailem. Nespokojeným zákazníkům doporučujeme věnovat zvláštní pozornost, protože jsou cenní. Konec konců, jsou to jejich nákupy, co pomáhá financovat vaše podnikání. S vhodným oslovením můžete zákazníka rychle uklidnit.

Níže naleznete několik praktických tipů na oslovování zákazníka emailem:

1. Věnujte pozornost detailem

Navrhněte oslovení přátelsky a respektuplně. Použijte jeho jméno, a to nejen ve větě úvodní, ale i při každé další komunikaci.

2. Buďte kreativní

Řekněte zákazníkovi, že si jeho názor vážíte. To může vyvolat jeho důvěru v to, že vás bude informovat o svých potřebách a očekáváních.

3. Dodejte razanci

Pokud se zákazník obrátí na vás s nějakou situací nebo zpětnou vazbou, označte ho za VIPho. Vyzdvihněte jeho vaší firemní politikou ohledně odpovědnosti a incentives.

4. Važte jeho čas

Pokud má potřebu se na vás obrátit kvůli obtížné situaci, věnujte mu pozornost. Váš zákazník se necítí obklopen osobami, které jej považují za outsidera.

5. Projevte starost livá nad jeho potřebami

Klíčem k úspěšnému
oslovení zákazníka je zájem, který vyjadřujete svým dopisem. Pokud mají zákazníci nějaké nároky, projevte to jak prokázáním solidarity, tak podporou.

6. Ukažte zákazníkovi, že vážíte jeho čas

Zaměřte se na nejdůležitější informace ve vaší korespondenci. Často je potřeba užitečných informací, ale řiďte se principem „méně je více”.

7. Sesumírujte všechna řešení

Na konci emailu buďte struční, zopakujte zákazníkovi důležité body, a sdělte jim právní nebo bezpečnostní následky jejich akcí.

V souhrnu vás žádáme, abyste pečlivě vybírali oslovení pro zákazníky, kteří se na vás obrací.
Udělejte si chvilku času a promyslete ho, učiňte ho osobní a respektujte jeho čas. Takto se budete moci ujistit, že oslovíte zákazníka emailem správně.

Máte-li další otázky ohledně oslovování zákazníka emailem, neváhejte se na nás obrátit:

  • Sledujte nás na Facebooku
  • Napsat nám na našem diskusním fóru
  • Napište na náš emailový účet
  • Zavolejte nám na zákaznickou linku

Máte-li další dotazy, neváhejte nás kontaktovat.