Jak pracovat s Google Analytics


Jak pracovat s Google Analytics?

Práce s Google Analytics je důležitou součástí efektivního internetového marketingu. Umožňuje vám získat detailní informace o tom, kolik návštěvníků přichází na vaše webové stránky a jaké činnosti dělají. Podívejme se na 5 kroků, jak pracovat s Google Analytics:

1. Přidání Google Analytics do webových stránek.

První krok je přidání Google Analytics kódu do vaší webové stránky. K tomu, abyste mohli získat analytické informace, musíte zahrnout kód do všech stránek, které chcete sledovat.

2. Nastavte asociované domény.

Když jako přidáte kód do vašich stránek, měli byste také nastavit asociované domény. To znamená, že pokud máte doménu www.mydomain.com a mydomain.com, můžete je vidět jako jednu stránku, místo aby byly viděny jako dvě různé.

3. Definování cílů.

Kromě sledování návštěvnosti je důležité také nastavit cíle a sledovat pokrok. Některé cíle, které můžete sledovat, jsou:

  • Obchody na webu.
  • Subscribers to newsletter.
  • Downloads heldostření.
  • Formuláře o odezvách.

4. Sledování účasti.

Google Analytics vám umožňuje získat informace o návštěvnosti, jako je počet návštěvníků, počet stránek navštívených, čas na stránce, zdroje návštěvnosti atd. Tyto informace vám mohou pomoci pochopit, kde se váš web zlepšuje a kde existují prostor pro úpravy.

5. Užívejte si výsledky.

Nakonec si můžete užít výsledky vaší práce s Google Analytics. Můžete experimentovat s různými verzemi stránek, optimalizovat obchodní strategie a přizpůsobovat kroky. To vše pomáhá učinit váš web úspěšný a dát mušného návštěvníka do váš efektivní internetový marketing!