Jak přidat web na Google


Jak přidat web na Google

Chcete-li se ujistit, že je váš web na nejvyšší úrovni, je nutné ho přidat do vyhledávacího nástroje Google. Pokud nevíte, jak na to, podívejte se na tento postup:

Krok 1: Ujistěte se, že na webu již nejsou chyby

Než začnete s přidáváním vašeho webu na Google, je nutné odstranit veškeré SEO chyby, aby byl web kompatibilní s Google. Například hlavní URL by měla existovat a neměla by být duplicitní s jinou. Také byste měli zkontrolovat, zda velikost webu odpovídá dnešním webovým standardům a zda jsou na webu správně použity kódy.

Krok 2: Zaregistrujte si účet pro Google Search Console

Google Search Console (GSC) je bezplatný nástroj, který vám umožní sledovat váš web a analyzovat jeho výkon. Pomůže vám to také přidat web do Google a být úspěšný. K registraci a dokončení výzvy musíte požádat o ověřovací kód a nahrát jej do GSC.

Krok 3: Nahrát Sitemap

Připravte si Sitemap. Sitemap je soubor XML, který obsahuje informace o všech stránkách webu, které chcete zveřejnit na webu. Webovým vývojářům zpravidla stačí jeden kompletní Sitemap. Poté, co jej nahrajete do Google Search Console, bude Google schopný vyhledávat a indexovat všechny související obsahy.

Krok 4: Sledování výkonu

Po přidání webu můžete svůj účet v GSC použít k monitorování svého webu. Ať už se jedná o spotřebu zdrojů, vyhledávací dotazy, chybové zprávy nebo další analýzy, Google Search Console umožňuje:

  • Získání informací o rychlosti webu a o tom, jak web vyhovuje standardům zabezpečení
  • Sledování klíčového slova a výkonu stránky v SERP (search engine result page).
  • Identifikování chyb a vyloučení problémových stránek a slov.
  • Porovnávat mezi konkurenty a pochopit rozdíly ve výkonu.

To je to. Poté, co jste dokončili výše uvedené kroky, měli byste být schopni úspěšně přidat váš web do vyhledávače Google a začít sledovat svůj výkon. Dobrý úspěch!