Jak psát texty na web


Jak psát texty na web

Webové texty se výrazně liší od textů, které jsou obvykle čteny v knihách a periodické tisku. Čtenáři tráví méně času čtením na webu a proto je důležité snášet informace srozumitelně, jasné a zaujmout je. Následující tipy vám pomůžou sstručně a vhodně sdělovat informace na vašem webu:

Keep it Brief:

Texty na webu by měly být krátké a zaměřené na hlavní body. Místo dlouhých odstavců poskytněte informace ve více krátkých odstavcích, které lze snáze skenovat.

Nezapomeňte na seznamy:

Vynecháváním odstavců nahraďte informace seznamem, aby čtenáři snadněji pochopili. Seznamy jsou dobrým způsobem, jak udržet pozornost čtenářů.

Použijte tučné písmo:

Použitím tučného písma zdůrazníte klíčové slovo na vašem webu a pomůžete čtenářům rychleji identifikovat nejdůležitější informace.

Vyhněte se mluvením:

Mluvením sledujete vlaky myšlenek, které je těžké číst. Snažte se být co nejvíce struční, přivádějte do svých forly výhradně potřebné informace a odstraňte nepřetřešené odstavce.

Webové texty by měly být krátké, stručné a zaměřené na hlavní body. Na podkladě tohoto článku vám už nebude moct uniknout jak psát texty, které jsou srozumitelné, užitečné a nápadité.