Jak vyhledávat na Google

Vyhledávání na Googlu

V dnešní době je Google absolutní král mezi vyhledávači a jak si takovou královnu internetu správně vyhledávat?

Klíčová slova

Klíčem k úspěšnému hledání je vybrat správná klíčová slova. Každá dobrá vyhledávací fráze by měla být co nejvíce specifická, aby se dokázala vybrat relevantní výsledky.

Filtry výsledků

Po provedení vyhledávání můžete použít filtr na stránce výsledků, které vám pomůže zúžit pole procházení. Mohou to být období, typ souboru nebo typ stránky, kde se vyhledávaný výraz vyskytuje.

Operátory

K dosažení toho nejlepšího vyhledávání na Google můžete použít množství různých operátorů.

  • AND: s tímto operátorem můžete dohromady spojovat jiná klíčová slova, například „hlavní město AND Česká republika“.
  • OR: toto je skvělé k použití, když chcete dosáhnout více relevantních výsledků, například „dětské hry OR hry pro děti“.
  • NOT: také skvělé k filtrování výsledků, např. „detektivky NOT krimi“.
  • výraz*: tento operátor, např. “informatik*”, vám umožní vyhledat i výrazy s očekávanými odchylkami (příponou, inflekcí).
  • přesný výraz: vložením výrazu mezi dvě uvozovky budou do vyhledávání zařazeny pouze tyto konkrétní slova, např. „”kuchařské recepty”“.

Zopakování

Když se naučíte pracovat s těmito operátory a filtry, můžete efektivně hledat přesně to, co chcete.
V každém případě, experimentujte s různými kombinacemi, protože neexistuje univerzální recept na nejlepší vyhledávání na Googlu. Nové zkušenosti s vyhledáváním a používáním těchto všech technik na Googlu pomohou zvýšit vaši schopnost hned získat ty správné výsledky.