Jak vyhledávat podle obrázku


Jak vyhledávat podle obrázku

Pokud hledáte informace na webu, které souvisejí s obrázkem, existuje jednoduchý způsob toho, jak je získat. Funkce vyhledávání obrázku je snadná a užitečná technika, kterou můžete využít ve svůj prospěch. Pojďme se na ní nyní podívat.

Krok 1: Nahrání obrázku

Nejprve si musíte nahrát obrázek do vyhledávače. Roztáhněte prohlížeč a klikněte na ikonu tvaru kamery. Zde budete muset vybrat, zda chcete načíst vlastní obrázek z počítače, nebo použít obrázek z webu.

Krok 2: Vyhledávání obrázku

Tímto, když obrázek nahrajete, vyhledávač projde všechny dostupné obrázky na webu (stejné i podobné) a  vyhledá příslušné informace o tomto obrázku.

Krok 3: Výsledky vyhledávání

Po dokončení vyhledávání, vyhledávač představí výsledky, které se mohou lišit v závislosti na tom, jaký obrázek používáte a na webu, který používáte. Výsledky obvykle obsahují:

  • Obrázky: Tyto výsledky vám poskytnou nejbližší obrázek, který by se mohl shodovat s obrázkem, který jste použili. Také můžete zjistit obrázky, které jsou vzhledově podobné.
  • Informace: Kromě obrázků také můžete získat informace, které souvisejí s obrázkem, v závislosti na tom, jakou databázi obrázků používáte. Například v Googlu se to může lišit.
  • Zdroje: Obvykle se dozvíte, odkud pochází obrázek, který jste vyhledávali.

Krok 4: Užitečné informace

Informace, které získáte pomocí vyhledávání obrázků, mohou být velmi užitečné v situacích, kdy hledáte zdroje pro své výzkumné účely a potřebujete zjistit dodatečné informace o obrázku.