Jak zjistit klíčová slova ve wordu


Jak zjistit klíčová slova ve Wordu

Existuje mnoho způsobů, jak najít klíčová slova ve Wordu. Nástroj Microsoft Word má několik funkcí, které mohou pomoci uživatelům v analýze jejich textu a při hledání vysoce kvalitních obsahových slov. Řekněme si proto, jak začít s vyhledáváním klíčových slov ve Wordu:

Krok 1.

Jako první použijte funkci Analyzovat dokument ve Wordu. Otevřete soubor, který prohledáváte, a pak zvolte Nástroje > Analyzovat dokument. V dialogovém okně se objeví možnosti možností. Vyberte možnost Analýza dokumentu a vyberte možnost Klíčová slova.

Krok 2.

Otevřete okno Klíčová slova v panelu Analýza dokumentu. Zde se objeví seznam klíčových slov, které Word našel. Každé klíčové slovo jey zvýrazněno tučným písmem a popisováno kontextem. Tento kontext ukazuje na části textu, v nichž se vyskytuje každé slovo.

Krok 3.

Jakmile najdete správné klíčové slovo, můžete jej označit a přemístit do seznamu vybraných slov. Seznam informací o vybraných slovech se zobrazí vpravo od seznamu klíčových slov. Níže je uveden příklad seznamu vybraných slov:

  • Analýza
  • Dokument
  • Klíčová
  • Slova

Pravým tlačítkem myši můžete z panelu Klíčová slova vybrat možnost Filtr vybraných slov. Toto je skvělý způsob, jak identifikovat nedostatečně zastoupená slova ve vašem dokumentu.

Je tu ale ještě jeden krok, kterým můžete svůj dokument dokončit. Ukažme si, jak využít portál Office.com k prohledávání klíčových slov ve službě Word:

Krok 4.

Otevřete portál Office.com a vyhledejte položku Prohledat dokument. Pomocí tohoto nástroje můžete prohledávat celý dokument a hledat klíčová slova. K tomu, abyste mohli vyhledávat klíčová slova, musíte do služby Word nahrát dokument nebo zadat adresu URL.

Výsledky vyhledávání se zobrazí na levé straně a ve vyhledávacím panelu. Procházejte výsledky a vyberte klíčová slova, která jste hledali. Kliknutím na klíčové slovo můžete zobrazit analytiky, které jeho použití popisují.

Se znalostí těchto kroků byste měli být schopni najít klíčová slova ve svých dokumentech, aniž byste trpěli únavou. Tento postup by měl pomoci v odhalování skvělých klíčových slov a také k obohacení vašich dokumentů o vysoce kvalitní obsahové slovo.