Jak zjistit počet zpětných odkazů


Jak zjistit počet zpětných odkazů

Zpětné odkazy jsou nástrojem, kterým si můžete zlepšit pozici ve vyhledávačích. K získání zpětných odkazů musíte nejprve vědět, kolik jich máte. Zde je několik tipů:

1. Využívejte nástroje pro měření SEO

Specializované nástroje pro měření SEO jako je Ahrefs, Moz Open Site Explorer nebo Ubersuggest vám poskytnou podrobnou analýzu stavu vaší stránky včetně počtu zpětných odkazů.

2. Zkontrolujte nástroje Google

Google nabízí několik nástrojů pro zjištění počtu zpětných odkazů. Nejznámější je Nástroj pro odkazovou analýzu ve stavovém řádku, který vám umožní analyzovat všechny odkazy ke vaší stránce. Také můžete použít Nástroj pro webmastery Google, který vám umožní zobrazit seznam všech odkazů na vaši doménu.

3. Sledujte konkurenci

Pokud chcete na své stránce vypadat lépe, než stránky konkurence, můžete použít stejné nástroje jako v předchozím bodu na jejich stránky. Tento přístup vám umožní porovnat a analyzovat jejich zpětné odkazy.

4. Využívejte zdroje

Chcete-li získat pochybné zpětné odkazy pro svou webovou stránku, můžete využít jednoduchých zdrojů jako:

  • Blogové komentáře – Komentování na blogu je skvělou příležitostí k získání zpětného odkazu s vaším webovým odkazem v komentáři.
  • Forum příspěvky – Forum příspěvky slouží k propagaci vaší webové stránky.
  • Připojení na sociálních sítích – Spojení se sociálními sítěmi je dalším skvělým způsobem, jak získat zpětné odkazy.

Jak můžete vidět, existuje několik způsobů, jak zjistit počet zpětných odkazů pro svou webovou stránku. Vyzkoušejte si tyto tipy a získáte své vlastní zpětné odkazy.